Chirurgia mäkkých tkanív
28. - 29. apríl 2018
Hotel Senec

Základné informácie

Banky a mena
Euro (€) je oficiálna mena používaná na Slovensku.
Visa a Master Card sú akceptované vo väčšine obchodov, reštauráciách a hoteloch. Bankomaty sa dajú násť pomerne ľahko, najmä v blízkosti peších zón a obchodných centrách.
Platbu cestovnými šekmi si preverte pri rezervácii Vášho hotela.
Otváracie hodiny bánk – Pondelok až piatok 10.00-17.00; v obchodných centrách sú otvorené väčšinou aj cez víkend

Počasie
Môže byť už chladné, najmä v noci, dážť sa vyskytuje často. Októbrové počasie môže byť rôznorodé v prípade výskytu babieho leta. Priemerné teploty 10 – 15 °C

Elektrina
Elektrické napätie: 220 Voltov, 50Hz
Typ zásuvky: 2 otvory a v strede uzemňovací kolík

Pitná voda
Voda z vodovodu je bezpečná na pitie.

Poistenie
Všetkým návševníkom sa doporučuje, aby si zabezpečili cestovné poistenie. Organizátori kongresu nezodpovedajú za poškodenie zdravia počas návštevy kongresu. Organizátori kongresu Nová Veterinária 2012 si vyhradzujú právo na zmenu program a spoločenských aktivít, bez nároku na náhradu škody.

Nakupovanie
Všeobecné otváracie hodiny sú pondelok až sobota od 09:00 do 18:00, v nákupných centrách sú väčšinou otváracie hodiny predĺžené a otvorené je aj v nedeľu.

Fajčenie
Na Slovensku je všeobecný zákaz fajčenia na verejných priestoroch, úradoch a tiež v reštauráciách a baroch, kde sa podáva jedlo. V hoteli sa presvedčte, či je Vaša izba fajčiarska, alebo nie. Pre fajčenie používajte len vyhradené zóny.

Prepitné
Prepitné je všeobecnou praxou v reštauráciách, baroch, taxi a hoteloch. V niektorých reštauráciách môže byť zahrnutý do menu, inak je dobrovoľnou sumou.

Telekomunikácie a mobilné siete
Na Slovensku sú k dispozícii GSM siete a budete potrebovať povolený roaming. Pred odchodom konzultujte túto záležitosť s Vašim prevádzkarmi mobilnej siete.